אוטובוס והמושבים של  KBTOURS

נסיעות באוטובוסים בינעירוניים הינן מהדרכים החסכוניות ביותר לנסוע מרחקים בינוניים וארוכים ביפן. בעוד שהנסיעה איטית מרכבות מהירות, מחירי האוטובוסים, לרוב,עולים פחות ממחצית, במיוחד במסלולי ם היוצאים מטוקיו, בהם יש תחרותיות ומבצעים רבים. בכל מחוז לפחות חברת אוטובוסים אחת, כשהערים הגדולות משמשות כתחנות מרכזיות. 

 

לדעתי, שימוש באוטובוסי הלילה, הכי שווה מבחינת עלות-תועלת: גם יחסוך לכם תשלום על לינה במלון/ אכסניה וגם מגדיל את זמן הטיול שלכם, נטו.

אתרי האינטרנט של רוב חברות האוטובוסים הינן בשפה היפנית אבל תמיד אפשר להשתמש בפונקציית ה Translate to English.

 

גם כשחייתי ביפן, (טוקיו), ורציתי לבקר חברים באוסקה, קוֹבֶּה או קיוטו, תמיד נסעתי באוטובוס לילה, שהרי זרים החיים באופן חוקי ביפן, לא נחשבים לתיירים ולפיכך לא  יכולים לרכוש ו/ או להשתמש ב JR PASS.

האתר היפני Kosoku Bus מאפשר השוואה בין חברות אוטובוס שונות. שימו לב שחברות רבות לא מאפשרות הזמנה מוקדמת מ-60 יום לפני הנסיעה.

חיפוש למשל, של אוטובוס לילה באחד מימי אוגוסט, מקיוטו לטוקיו, הניב שהמחיר הזול ביותר הוא 5,800 יין,עם חברת האוטובוסים KB Liner לעומת 6,100 יין דרך חברת Willer. (באתרי החברות, המחיר זול בכ- 200 יין).

חברת SAKURA אף זולה יותר: מחירי הבייסיק שלה לנסיעה בעונת שיר מקיוטו לטוקיו:  4,500 יין ! אם כי יש גם מושבים משודרגים, שניתן לראותם כאן.

ל Grace Liner דילים מצויינים. מחיר הנסיעה: החל מ- 1,900¥ לנסיעה באמצע השבוע. נסיעה של 500 ק"מ במחיר זול יותר מנסיעה מתל אביב לאילת!

ויש גם את OSAKA BUS, עם מגוון אוטובוסים.

 

מבחינת אתרי הזמנות אוטובוסים בשפה האנגלית, יש את JapanBusOnline ואת Willer Express, שם ניתן להזמין ולשלם אונליין, באנגלית. 

 

חברות אוטובוסים ופסי נסיעה מיוחדים:

המושבים באוטובוס לילה המשודרג של Osaka Bus

יש מגוון רחב של חברות אוטובוסים, הן של JR , הן ש הרשויות המקומיות והן של חברות "דיסקאונט" פרטיות.

רוב אתרי החברות – ביפנית בלבד אבל ניתן להשתמש באופציית התרגום המובנית בדפדפן.

 

חברת ווילר גם מוכרת את ה JAPAN BUS PASS- פס לא רע, בעיקר למי שגמיש בזמן.

2. אוטובוסים של JR: לא זולים כמו הדיסקאונט אך זולים מרכבות אקספרס וקלים לרכישה- בעמדות בתחנות JR.

 

כרטיסים: כיוון אחד, הלוך ושוב ורב- נסיעתי.

הלוך ושוב יהיה בערך ב-10% זול יותר מ-2 כרטיסים נפרדים אבל החזור- מוגבל בתאריך, אז שימו לב! כך גם עם הכרטיס הרב- נסיעתי: זול בכ- 10% מכל כרטיס בנפרד אבל מודבל במשך השימוש.

 

אופן רכישת כרטיס לאוטובוס:

אפשר בטלפון (לרוב, יפנית בלבד), חנויות נוחות כגון SEVEN ELEVEN ודומיה, באינטרנט ובדלפקי JR

הזמנת מקומות: כדאי להזמין מראש, בעיקר בעונות שיא אם לרוב, זה לא בהכרח חובה. לרוב, עד 60 ימים מראש. אם תחפשו, למשל, 61 ימים מראש, תקבלו הרבה פחות אופציות.

 


3. JAPAN BUSS PASS
- דרך ממש זולה לטיול ביפן. הפסים- ל  3-5 ימים ונמכרים לזרים בלבד!! 

 

4. Sun Q Pass- Bus Pass- פס אוטובוסים זה מספק נסיעות ללא הגבלה באוטובוסים בנעירוניים ומקומיים באי קיושו במשך 3 או 4 ימים עוקבים. יש פס לצפון קיושו בלבד ופס לכל קיושו.

 

הנסיעה:

 

מיקומי עליה על האוטובוס:

החברות הרגילות משתמשות,לרוב, בטרמינלי האוטובוסים הראשיים, שלרוב, ממוקמים סמוך לתחנות הרכבת הראשיות שבערים הללו.

בטוקיו ובקיוטו יש מספר טרמינלים. וודאו לפני נסיעתכם מאיזה טרמינל יוצא האוטובוס שלכם. 

 אפשר להגיע עם WILLER EXPRESS לכל היעדים הנ"ל

 

 

חברות ה"דיסקאונט" הפרטיות עוצרות, לרוב, לא בתוך הטרמינל, אלא לא רחוק ממנו, במקום שקשה יותר למציאה, כך שלפני נסיעתכם, וודאו שהנכם מבינים היכן המקום והדפיסו/ ציירו מפה!

שימו לב שאם הנכם יורדים בתחנת ביניים לאורך הדרך, האוטובוסים עוצרים לאורך כבישים מהירים, ולעיתים תזדקקו לנסיעת אוטובוס/ מונית נוספת, שתביא אתכם למרכז העיר.

אם הנכם יורדים בתחנה הסופית- התחנה הסופית עוצרת במרכז העיר.

 

מקומות ישיבה:

 

באוטובוסי לילה מושבים נוחים מתכווננים, בסידור של 3 או 2 מושבים זה ליד זה.

באוטובוסי דיסקאונט לייליים וברוב האוטובוסים היומיים, יש לרוב אוטובוסים עם שורה של 4 מושבים סמוכים

באוטובוסי יוקרה- "פרימיום"- מושבים הדומים למושבים במחלקת "ביזנס" במטוסים. בחלקם יש מערכת בידור אישית, שקעי חשמל ו WIFI . המחיר מעט יותר יקר מאוטובוסי אחרים ואחת המפעילות של אוטובוסי פרימיום היא WILLER

רוב האוטובוסים מצויידים בשירותים אבל בכל מקרה, האוטובוס עושה מספר עצירות לאורך הדרך

מטען: שמים בתא המטען של האוטובוס. לעיתים זה מוגבל בתיק אחד/ שניים לנוסע לתא המטען ומטען יד- שעולה איתכם לאוטובוס, ואפשר לאחסן בתאים העליונים.