אסאקוסה  היא "העיר העתיקה" של טוקיו, עם "אווירה" אחרת, של ימי תקופת אדו. 

 אסאקוסה סנסו-ג'י
 רחוב נקאמיסה, מקדש סנסוג'י בפסטיבל Sanja Matsuri

האטרקציה העיקרית של Asakusa היא “Sensoji” , מקדש בודהיסטי פופולרי מאוד, שנבנה במאה ה -7. הגישה למקדש הינה דרך רחוב "נקמיסה"- Nakamise-רחוב קניות מסורתי, ועתיק, בו נמכרים למבקרי המקדש  מגוון רחב של חטיפים מסורתיים מקומיים ומזכרות לתיירים, כבר במשך מאות שנים.

ניתן לטייל באסאקוסה ברגל, בקלות,  אבל בשביל ה"חוויה"- אפשר גם לעלות על ריקשה,  עם סיור מודרך.

"ריקשה", אם אינכם יודעים, הינה כלי רכב יפני מסורתי: מעיין עגלה, שסוחב אותה בן אדם.

סיור של 30 דקות לשני אנשים עולה סביב 8,000 יין. אפשר גם לקחת לפרק זמן קצר יותר.

 

במשך מאות שנים, היה אסאקוסה רובע הבידור המוביל של טוקיו. בתקופת אדו (1603-1867), כאשר המחוז עדיין נמצא מחוץ לגבולות העיר. באתר היו תיאטראות הקאבוקי ורובע חלונות אדומים. בסוף 1800 ותחילת 1900, החלו להגיע סוגים מודרניים יותר של בידור, כגון בתי קולנוע.

 ריקשה
נוסעים בריקשה

חלקים גדולים של Asakusa נהרסו בהפצצות האוויריות של מלחמת העולם השנייה. למרות שמקדש סנסוג'י, המשופץ, שמר על פופולאריות, כוכבה של מחוז הבידור של אסאקוסה- דעך. 

רק בשנים האחרונות, אסאקוסה מושכת מחדש קהל לבילויים, עם בניית מגדל Tokyo Sky Tree, המתרומם לגובה 634 מטרים, כעשרים דקות הליכה מעבר לנהר הסומידה.

 

אטרקציות:

1. Kaminarimon- שער קמינארי: השער הכניסה הראשון מבין שניים למקדש סנסוג'י, שנבנה לפני יותר מ- 1000 שנים והינו הסמל של אסאקוסה. רחוב נאקמיסה מוביל משער זה אל המקדש.

2. מקדש סנסוג'י- Sensoji Temple: המקדש הכי מפורסם בטוקיו. נבנה במאה ה-7 לספירה, כך שהינו מהעתיקים ביותר, אם כי עבר שיפוץ ושחזור לאחר מלחה"ע ה-2.

3. רחוב הקניות Nakamise: פעיל מידי יום, 9:00-19:00. רחוב זה באורך  כ-250 מטרים, בין שער Kaminarimon למקדש Sensoji. ברחוב סדורות חנויות רבות המציעות מאכלים מקומיים ומיני מזכרות לתיירים.

4. רחוב הקניות  Shin-Nakamise או "New Nakamise" - "נקאמיסה החדש": פעיל מידי יום, 10:00-20:00. פועל בניצב לרחוב הקניות Nakamise. זה ארקייד קניות מקורה, עם מגוון חנויות ומסעדות שונות.

 קפבאשי
דגמי סושי ברחוב קפבאשי

5. רחוב הקניות Kappabashi : בימי השבוע רוב החנויות פתוחות בשעות 9:00-17:00 אך חנויות רבות סגורות בימי ראשון ובחגים לאומיים. "קאפבאשי" הוא רחוב ארוך, כמעט קילומטר, ולאורכו שורה של חנויות הקשורות בציוד לקייטרינג, מסעדות ואוכל כגון כלי שולחן, כלי מטבח, מכשירי חשמל, "דגמי אוכל"- כמו שרואים בחזיתות המסעדות, ריהוט, שילוט, פנסים ומדים

לעבודה במטבח/ מסעדה. בקיצור- כל כלי מטבח שתרצו- יש שם.

6. חנות הכלבו ROX: פתוח מידי יום: 10:30-21:00 והסופרמרקט פתוח 24 שעות. המסעדות פתוחות מידי יום: 11:00-22:00. "רוקס" הוא קומפלקס קניות ובידור ענק, ובו בניין ראשי (רוקס) ושלושה בנייני נספח (Rox2G, Rox3 ו Rox Dome. בכלבו חנויות אופנה רבות, בעיקר לנשים וילדים. יש שם גם סופרמרקט 24 שעות בקומת המרתף.

7. תחנת הרכבת Tobu Asakusa וחנות הכלבו Matsuya-(חנות הכלבו פתוחה מדי יום, 10:00-20:00).

Tobu Asakusa הינה התחנה שממנה יוצאות רכבות חברת "Tobu"  לכיוון הפרברים ומחוזות צפוניים לטוקיו, כולל רכבות לNikko. בניין התחנה ובית הכלבו Matsuya משתרעים על פני 8 קומות.

8. מרכז המידע לתיירים של אסאקוסה- Asakusa Culture Tourist Information Center, פתוח מידי יום: 9:00-20:00. מרכז זה נפתח בשנת 2012, והוסיף גיוון לרחובות אסאקוסה, עם העיצוב האדריכלי המעניין שלה. הבניין בן שמונה קומות מציע דלפק מתן מידע תיירותי במספר שפות, חיבור אינטרנט WiFi בחינם, בית קפה, ומרפסת תצפית, המספקת נופים יפים של מקדש Sensoji ורחוב הקניות Nakamise.

 נהר הסומידה
שייט על נהר ה Sumida בעת פריחת הדובדבן בפארק סומידה

9. שייט בנהר סומידה -Sumida River Cruise: Tokyo Water Bus מפעילה מעבורות טיולים כל 30 עד 60 דקות מAsakusa pier- , דרך Hama Rikyu ועד Hinode Pier, שם ניתן לעבור למעבורת לאודאיבה. בנוסף, יש מעבורות ישירות מאסאקוסה לאודאיבה , אך הן יוצאות לעיתים פחות תכופות.

10. פארק סומידה – Sumida Park:פארק לאורך הנהר, משתרע לאורך מאות מטרים משני צידי נהר הסומידה. באביב נקודת תצפית פופולארית לפריחת הדובדבן, ובשבת האחרונה של חודש יולי מתקיים שם, על גדות הנהר, פסטיבל זיקוקין-דינור (Hanabi). אם תהיו שם בקיץ, בהחלט אסור להחמיץ! פשוט וואו!

  

11.  Rokku Entertainment District – רובע הבידור "רוקו": שעות פתיחה תלויות בעסקים, כל אחד לגופו. Rokku היה רובע הבידור המוביל של טוקיו לפני המלחמה, שם היה בית הקולנוע הראשון של יפן ועוד. עם זאת, פופולריות הרובע לא חזרה לאחר המלחמה ולטוקיו מוקדי בידור חדשים כגון שיבויה ושינג'וקו. כיום, Rokku מציע אטרקציות כגון תיאטראות rakugo, בתי קולנוע ואולמות פאצ'ינקו (משחק מזל יפני).

 קמינרימון
קמינארימון- Kaminarimon

12. פארק השעשועים Hanayashiki. שעות פתיחה:  10:00-18:00 (עד יותר מאוחר בחגים). דמי כניסה: ¥ 1000 בתוספת דמי נפרדים למתקנים שונים. פארק זה נפתח במקור כפארק פרחים והוא בן יותר מ -150 שנים (!). הפארק הקטן הזה, ממוקם צמוד למקדש Sensoji ומציע אטרקציות רבות, כולל גלגל ענק "קטן", רכבת הרים, קרוסלה, חללית ועוד.

13. מגדל מבשלות בירה אסאהי-  Asahi Beer Building- (אסאהי היא הבירה היפנית הפופולארית ביותר): מבנה שהושלם בשנת 89' ובו שוכנות מבשלות בירה אסאהי ומסעדות רבות. (המסעדות פתוחות מדי יום 11:30-22:00). 

 

פסטיבלים מפורסמים באיזור אסאקוסה:

 הנאבי זיקוקיו די נור
פסטיבל ה"האנבי" Hanabi- - זיקוקין די-נור

 

15-17 במאי: Sanja Matsuri : פסטיבל SANJA, בסופ"ש השלישי של חודש מאי, לכבוד שלושת מקימי מקדש סנסוג'י, הנחשבים ל"אלים". מרהיב!

11 באפריל 13:30 - 15:00, מצעד קימונואים באסאקוסה

 

25 ביולי: פסטיבל זיקוקין די-נור- Hanabi- הכי וואו!

23 באוגוסט: קרנבל סמבה ברזילאי באסאקוסה. מעל 500,000 איש מגיעים ורוקדים באסטזה! ברזיל זה כאן!