אנושימה המהממת 

אנושימה פוג'יסאווה
Fujisawa from Enoshima by Geographer Wikipedia


זהו איזור חוף ואי תיירותי הסמוך לקמאקורה, המקושר אליו בגשר. באי מגוון אטרקציות כגון מקדשים, פארק, מערות ומגדל תצפית. סיכוי מצויין לראות את הר פוג'י ביום יפה.

המקדשים באי מוקדשים לאלה בנטן (Benten goddess)- האחראית למזל טוב, עושר, מוזיקה ויידע.

האמונה הרווחת היא שהאלה בנטן  ייצרה את האי אנושימה, לפני שהכניעה דרקון בעל 5 ראשים (!),  שהטיל מורא על האזור.

 

יש באנושימה אקווריום מעניין וחופים נהדרים.

ניתן לרכוש פס חד-יומי מחברת "ODAKYU" (אותה חברה המנפיקה את ה האקונה פרי-פס) בשם EnoPass- כרטיס משולב המקנה כניסה לכל האטרקציות (גנים, מגדל תצפית, מערות אנושימה) ולשימוש במדרגות הנעות הארוכות מאוד. עלות: 1,000 יין.

אנושימה יפן
מבלה עם הירוקי באנושימה

בנוסף, הכרטיס מקנה הנחות בדמי הכניסה לאתרים אחרים, כגון הספא של אנושימה, הפסל של האלה בנטן והאקווריום. ניתן לרכוש את הפס במרכזי המידע התיירותיים ובקופות המסועים.

 

 

אם אתם בטיול "ארוך" ביפן ובחודשי הקיץ- יכולה להיות לכם גיחת יום כיפית מטוקיו, עם בטן גב, טיילת ובילויים.

כשגרתי ביפן והתגעגעתי לחוף ים- הייתי הולכת לשם. אמנם כי אין חול צהבהב, אלא חול גס ושחור אבל לפחות יש ים!

ואפשר גם לגלוש גלים.

לחובבי האקסטרים- יש שם גם פארק פעלולים לרולר-בליידס וסקייטבורד.

אני מציעה לכם לפתוח את הבוקר בקמאקורה, במקדש עם פסל הבודהה, להמשיך לאנושימה, להנות בטיילת, לבלות בחוף הים ולהנות עד הערב!!

 

 אם רוצים להגיע ישירות לאנושימה, ישנן כמה דרכים עיקריות:

סוגרים את היום באיזקאייה באנושימה- אחרי יום כיף בפארק הרולרבליידס

1. עם חברת הרכבות ODAKYU:

רכבת מתחנת שינג'וקו לכיוון תחנת FUJISAWA. משם: החלפה לרכבת "מקומית" ולרדת בתחנת KATASE ENOSHIMA. מחיר הנסיעה לכיוון אחד: 630¥ ואורכת, סה"כ, עם ההחלפה, קצת יותר משעה. (בהחלפה לא תמתינו יותר מרבע שעה). לחילופין, יש את האופציה של ה"ביוקר"- רכבת אקספרס ROMANCECAR, רכבת ישירה, בלי ההחלפה ב 1,250 יין. 

 

2. עם חברת הרכבות JR:

גם הקו JR Tokaido Line והן הקו JR Shonan Shinjuku Line מגיעים לתחנת FUJISAWA. (כ 45 דקות נסיעה, 970 יין)ומשם אפשר להחליף לקו המגיע לאנושימה: או הקו של אודקיו (160 יין, 7 דקות) או קו ENODEN (220 יין, 10 דקות).

דרך מרהיבה יותר: לרדת בתחנת OFUNA (לפני תחנת פוג'יסאווה) ולהחליף לרכבת מונורייל: Shonan Monorail.

סעו באופציה זו רק אם יש לכם JR PASS. אחרת היא פחות משתלמת.

 

3. עם חברת הרכבות TOKYU:

זוהי הדרך שאני הייתי עושה, כשהתגוררתי בסאנגן-ג'איה (Sangen-Jaya), מרחק של 2 תחנות משיבויה על ה Tokyu Den-En Toshi Line, שהיתה עבורי הכי זולה, מהירה ויעילה:

נסיעה (או משיבויה או מכל מקום על ה DEN-EN TOSHI LINE/ קו התחתית של טוקיו HANZOMON LINE) עד לתחנה האחרונה: CHUO RINKAN (לקחת את הרכבת האקספרסית, שמדלגת על תחנות).  משם להחליף לקו ODAKYU לפוג'יסאווה ומשם לקטאסה אנושימה. סה"כ עלות משיבויה: 640 יין בלבד (משיבויה לצ'ואו רינקאן: 330 יין בקו Tokyu Den-En Toshi Line ומשם לקו ODAKYU לקטאסה אנושימה: 310 יין.