נסיעתכם ליפן, ברובה, הינה נסיעה מתוכננת, בעיקר אם זמנכם קצוב ותעשו שימוש בטיולכם ברכבות מהירות דוגמת השינקנסן ו/ או בפס הרכבות JR PASS .

שינקנסן
שינקנסן Shinkansen 新幹線 . מומלץ להזמין מקום!

לכן, כדאי שתדעו מראש כיצד עליכם להגיע ממקום למקום, מהי העלות והאם משתלם לכם לרכוש JRPASS.

 

איך עושים זאת באופן הטוב ביותר?

בעזרת GOOGLE MAPS ואתר האינטרנט (או האפליקציה) "NAVITIME" שכיום (אוקטובר 2023), לדעתי, נותן את המענה הטוב ביותר לחיפוש ולו"ז רכבות.

 

 

אני ממליצה לכם, לפני נסיעתכם, לתכנן את לו"ז הנסיעות שלכם בפירוט.

תאריך, שעה, שם הרכבת, תחנת המוצא ותחנת הייעד. 

לו"ז שכזה,  לדוגמה- כאן:

 
טבלת תכנון והזמנת רכבות לדוגמא. לחצו להגדלה

מדוע כדאי להכין טבלה שכזו?

בכדי שתוכלו לתכנן את נסיעותיכם באופן המהיר והנוח ביותר.

אם הנכם משתמשים ב ג'יי- אר פס זה חשוב גם בכדי שתוכלו להזמין מקומות ברכבות המהירות. בעיקר אם הנכם נוסעים בעונת שיא ו/ או נוסעים כזוג/ משפחה/ כמה אנשים יחד. כך תוכלו להבטיח לעצמכם מושב ישיבה ושתשבו כולכם יחד.

עם המרת ה ג'יי- אר פס שלכם, בקשו להזמין מקום ישיבה לפי הטבלא שהכנתם. (כמו זו שבדוגמא). 

הפעולה תעשה בדלפק סמוך לדלפק המרת הפס ובסיומה, תקבלו כרטיסים עם מקומות מסומנים, כמו בתמונה. (מי שמתנייד ללא JR PASS, רוכש כרטיס שעליו כבר מוטבע המקום המסומן).

כרטיסי מקומות מסומנים לרכבות המהירות- לאחר הזמנתם. לחצו להגדלה


שימוש ב-
NAVITIME לתכנון נסיעות ביפן:

"נאוויטיים" הינו אתר אינטרנט ובו מנוע למציאת מסלולי נסיעה ביפן ברכבות, לא כולל אוטובוסים בינעירוניים פרטיים- HIGHWAY BUSES (דוגמת אוטובוס לילה מקיוטו לטוקיו או אוטובוס מטאקיאמה לקאנזאווה ) וכן אוטובוסים עירוניים פנימיים (כמו בקיוטו). זהו כלי עבודה חיוני לכל מטייל עצמאי ביפן וכדאי לתכנן בו את נסיעותיכם ביפן: הן בתוך הערים הגדולות והן את הבינעירוניות, אותן כדאי לתכנן טרום נסיעתכם ליפן, בכדי שתדעו את לו"ז הרכבות המהירות שתרצו להזמין.

להלן הסבר כיצד להשתמש באתר זה.

 

1. הזנת החיפוש:

א. שם תחנת המוצא

ב. שם תחנת היעד.

חשוב: שם התחנה ולא רק באיזה אזור או עיר היא נמצאת. אם אינכם יודעים פרט זה:

א. הסתכלו ב GOOGLE MAPS על המלון/ פארק/ אתר/ מקדש/מוזיאון/גן שאליו אתם מגיעים וראו מהי תחנת הרכבת הקרובה ביותר.

ב. למרבית האתרים והמלונות יש אתר אינטרנט, ותחת "דרכי הגעה" (ACCESS) כתובה התחנה הקרובה.

ג. במקרה של מלון ללא אתר אינטרנט באנגלית: שם התחנה צריך להיות כתוב באתר הזמנת המלונות, דוגמת BOOKING / AGODA.

ד. במקרה של דירות, בקשו מבעל הדירה את שם התחנה הקרובה.

 

אחרי שמצאתם את שמות התחנות, הזינו את שמותיהם. שימו לב שעליכם לבחור מרשימה שנפתחת אוטומטית. לא מספיק "סתם" להקליד את השם. במידה והקלדתם שם תחנה ולא קיבלתם אופציות, החלו למחוק אות אחר אות, כי לפעמים באמצע השם יש מקף/ סוגריים/ שם החברה המפעילה את הקו.

 

2. התאמת החיפוש לכרטיס JR PASS :

לחצו על התמונה להגדלה

- כל קווי  JR שאינם שינקנסנים כלולים בJRPASS .

- כל קווי השינקנסן שייכים לחברת JR וכלולים ב JRPASS למעט קווי השינקנסן Nozomi , Mizuho ו Hayabusa , שאינם כלולים ב- JRPASS הרגיל אבל דווקא כן יכולים להיות כלולים בפסי הנסיעות היזוריים, דוגמת KANSAI HIROSHIMA PASS.

 - מנוע NAVITIME יודע לחשב אילו רכבות מתאימות, לפי הפס.

- אציין כי לעיתים רחוקות מצאתי באגים במנוע, למשל: על אף שסימני JRPASS רגיל, קיבלתי בתוצאות החיפוש קו נוזומי. מאחר וידעתי שזה לא כלול בפס, עשיתי חיפוש חוזר וזה נתן לי את התוצאה הנכונה. כאמור, זה קורה לעיתים מאוד רחוקות ונראה כי מערכת זו עוברת כל הזמן שידרוגים.

 

3. קריאת המסלול: לדוגמה: נסיעה בין קיוטו לטוקיו למחזיקי JRPASS:

א. קווים הכלולים בפס הנסחר בחיפוש, יסומנו ככאלה.

ב. לחיצה על TIMETABLE תביא ללו"ז הקו, כך שתוכלו לדעת מתי הרכבת הבאה/ הקודמת/ האחרונה.

ג. אם אתם נוסעים ב 2 רכבות עוקבות (נסיעה עם "קונקשן"), יש לבדוק קודם את לו"ז הרכבת האחרונה בשרשרת הנסיעות וללכת אחורה. (לבדוק את שעת הרכבת האחרונה של הרכבת האחרונה בכלל הנסיעות).

 

 

שימו לב:  

א. אם, למשל, פיספסתם רכבת HIKARI , שהייתם אמורים לעלות אליה, אל תעלו בהכרח לרכבת הבאה, שיכולה להיות KODAMA  ואיטית משמעותית ממנה. לכן, כשבדקו ב TIMETABLE, ראו מצי הרכבת ה HIKARI הבאה. ודעו שלרכבת ה NOZOMI תאלצו להוסיף תוספת תשלום.

נסיעה, למשל, בקו SAKURA  מהירושימה להימג'י אורכת כ 60 דקות ואילו ב KODAMA אורכת כ 132 דקות. מעל פי 2 זמן. בידקו  תמיד את הלו"ז !

ב. בכל מסלול שעוברת בו רכבת "NOZOMI", עוברת גם שינקנסן איטית יותר. אבל אם אתם ללא פס, ברור שכדאי לכם לרכוש כרטיס ב NOZOMI!! המחיר במושב שמור זהה לנסיעה בשינקנסנים האיטיים יותר.

ג. שימו לב למחיר: המחיר הסופי כולל את ה RESERVED SEATS. אבל ברכישת כרטיסים, אם הנכם ללא פס, תוכלו לרכוש כרטיס מוזל משמעותית, ללא מקום שמור ואז לשבת מחיר זה אינו כולל את מחיר ה- Reserved Seat, המגולם במחיר הסופי שמופיע למעלה.

ה. מחזיקי JR PASS, יכולים להזמין בחינם מקומות שמורים בכל רכבת שמאפשרת לעשות זאת (כל השינקנסנים + הרכבות המהירות שמסומנות בEXP ליד השם שלהן, ראו תמונה). כאמור, ממליצה לעשות זאת מיד לאחר תיקוף הJR PASS.

 

 נסיעה טובה!