על מנת לסייר בצוקיג'י, יש להתחיל את היום מאוד מאוד מאוד מוקדם!!

היעד המרכזי שלכם בטוקיו הינו שוק הדגים המפורסם של טוקיו וכדי לא לפספס את הפעילות המרכזית, יש להיות שם לפני 3:00 בבוקר! 

דגי טונה במכירה פומבית

 

השוק הסיטונאי העירוני המרכזי של טוקיו, הוא הוא שוק הדגים ופירות הים הסיטונאי הגדול בעולם ואחד מהשווקים הגדולים בעולם מכל סוג שהוא.

השוק נמצא בצוקיג'י שבטוקיו, ועבור תיירים זרים הוא ממוקדי המשיכה הראשיים של העיר (יפנים מעטים בלבד מבקרים בשוק), הזמן הטוב ביותר לבקר בשוק, הוא בין השעות 5:00 ל-8:00 בבוקר.

בשנה האחרונה החלה הגבלה על מספר המבקרים בשוק!

מספר המבקרים במכירה הפומבית של הטונה מוגבל עד- 120 איש ליום.

תיירים, שברצונם לראות את המכירה הפומבית, צריכים להיות במרכז "Osakana Fukyu" (מרכז מידע) בשער Kachidoki, החל מ05:00, על בסיס "כל הקודם-זוכה" (עשוי להתחיל מוקדם יותר בימים עמוסים) .

קבוצה ראשונה של 60 מבקרים מתקבל לצפות המכירה הפומבית של 5:25-05:50, ואילו קבוצה שנייה של 60 מבקרים מתקבלת למכירה של 5:50-06:15.

בימים עמוסים, מבקרים מתחילים בתור ארוך לפני 4:00 בבוקר.

קוראי "יפנית" רבים ניסו בכמה הזדמנויות בביקורם, להכנס, ולא הצליחו גם כשהגיעו ב 3:30 בבוקר. כך שזה "טריקי" להגיע בזמן, כי אין כל הבטחה שתצליחו להכנס.

ולא, אי אפשר להתפלח! כל "בר מזל" שהצליח להכנס, מקבל ווסט זוהר, כך ש"גאיג'ין" (זר) ללא ווסט, בולט בקלות ומשטרת התיירים שולפת אותו החוצה...

כל מאכלי הים!

בכל מקרה, גם אם לא תצליחו להיכנס ולצפות במכרז, תוכלו להסתובב בחלקים אחרים של השוק אבל מן הסתם, מוקד המשיכה זה המכרזים עצמם.

 

השוק בנוי משני חלקים:

החלק הפנימי, בו מתנהלים המכירות הפומביות ורוב תהליכי עיבוד הדגים וכן מצויות בו חנויות גדולות לדגים ופירות ים.

החלק החיצוני, הכולל חנויות שונות רבות, בהן חנויות לממכר ציוד מטבח יפני, חנויות מכולת ומסעדות, בעיקר מסעדות סושי.

רוב החנויות בחלק החיצוני נסגרות בצהריים ואלו שבחלק הפנימי אף מוקדם יותר.

 

בשוק נמכרים למעלה מ-400 סוגים שונים של דגים ופירות ים מסרדינים זעירים ועד דגי טונה במשקל 300 ק"ג, מעשב ים זול ועד לקוויאר היקר ביותר.

סך הכול עוברים דרך שלושת שוקי הדגים של טוקיו יותר מ-700,000 טון של מזון מן הים בשנה, בערך כולל של למעלה מ-600 מיליארד ין (בערך 6 מיליארד דולר).

בצוקיג'י בלבד עוברים כל יום יותר מ-2000 טון של מזון מן הים.

 

השוק נפתח כל בוקר למעט בימי ראשון וחגים בשעה 3:00 לפנות בוקר כשמגיעה אליו סחורה מכל העולם שנפרקה מאוניות ומטוסים והועברה לשוק במשאיות קירור. מרשימה במיוחד, פריקת הכמויות של טונה קפואה. סיטונאים מבתי המכירות הפומביים (הידועים ביפנית כ"אורושי גיואושה") מעריכים את ערך הסחורות ומכינים אותן למכירה פומבית. גם הקונים (בעלי רישיון להשתתף במכירות הפומביות), בוחנים את הדגים על מנת להעריך אילו דגים ירצו לקנות ובאיזה מחיר. המכירות הפומביות מתחילות ב-5:00 לפנות בוקר והקהל יוכל לבקר בהן, באופן מוגבל ובהרשמה, אך רק בעלי רישיון יכולים להציע מחירים.

ארוחת בוקר של אלופים cool

 

בין המשתתפים סיטונאים קטנים (נאקארושי גיואושה) המתפעלים דוכנים בשוק ובעלי רישיון אחרים שהם סוכנים של מסעדות, חברות לעיבוד מזון ורשתות מזון גדולות.

המכירות הפומביות מסתיימות סביב השעה 7:00. אחר כך הדגים שנמכרו מועמסים על משאיות להובלה ליעד הבא, או על עגלות קטנות להובלה לחנויות הרבות המפוזרות בתוך השוק, שם בעלי החנויות פורסים את הדגים ומכינים את הסחורה למכירה קמעונאית.

השוק פעיל מאוד בין 8:00 ו-10:00, והפעילות דועכת במידה נכרת אחר כך. חנויות רבות נסגרות ב-11:00, והשוק נסגר לצורך ניקיון ב-1:00. מפקחים מטעם עיריית טוקיו מבקרים את הפעילויות בשוק, כדי לאכוף את חוקי התברואה.

 

ביקור באזור הסיטונאי:

האזור הסיטוני מורכב ממאות דוכנים קטנים באולם גדול, צפוף ותזזיתי קונים ומוכרים, לאורך סמטאות צרות עם העגלות והמשאיות שלהם. זהו אזור מרתק עבור תיירים, שם הם יכולים להסתכל ולצלם את המסחר אבל זה גם להפריע לאנשי מקצוע בעבודה.

לפיכך, על מנת למנוע תאונות והפרעה לעסקים, תיירים אינם מורשים להיכנס לאזור הסיטונאי לפני 09:00, בעת שיא הפעילות. אפילו אחרי 9:00, תיירים מתבקשים להימנע מהבאת מטען לשוק ולהיות כל הזמן ערניים למה שקורה סביבם, כדי למנוע חסימת תנועה.

 

ביקור באזורים אחרים של השוק:

אוכלים בעמידה!

פרט לביקור בשוק הפנימי, תיירים מוזמנים לבקר בשוק החיצוני של צוקיג'י, הנמצא בסמוך לשוק הפנימי ומשרת את הציבור. השוק החיצוני מורכב מכמה בלוקים של חנויות קמעונאיות קטנות ומסעדות צפופות לאורך סמטאות צרות. כאן אתה יכול למצוא מגוון מוצרי מזון, סכינים וכלים.

 

ארוחת בוקר:

ביקור מושלם בשוק צוקיג'י מחייב שילוב ארוחת בוקר "לא קונבנציונלית" של סושי טרי, באחת המסעדות המקומיות. ישנן מסעדות הן באזור השוק הפנימי וחיצוני, שהן בדרך כלל פתוחות מהשעה 5:00 בבוקר לשעת הצהריים או אחר הצהריים מוקדמים.

 

הגעתם למקום עם הסושי הכי טוב והכי טרי בעולם וניתן לאכול כאן ארוחות בוקר על בסיס סושי/ סשימי באחת מיני המסעדות הרבות שבאזור. רובן כבר פתוחות ב- 5 בבוקר ונסגרות בצהריים וממוקמות באזור הפירות והירקות. כולן טובות ופשוט עמדו בתור של אחת מהן! smile

 איטדקימסו! Itadakimasu 頂きます

 (בתיאבון!)