אופציה: אמבטי החול באיבוסוקי- Sand Bath in Ibusuki 

 "רציתי לקבור את עצמי"- מקבל משמעות אחרת! cool

 

מתאים למי שיש JR PASS לשבועיים או שעובר מנקודה לנקודה ממש מהר או שיש לו הרבה זמן ביפן (וסבלנות), לקחת את הזמן בקיוטו והאיזור ולחזור לטוקיו באוטובוס לילה.

איבוסוקי היא עיירת אונסנים, המפורסמת באמבטיות החול שלה, בה המתרחצים נקברים בחול, המחומם באופן טבעי.

העיר מקיפה את הקצה הדרומי של חצי האי סצומה והאזור הראשי במרכז העיר נמצא לאורך החוף מול מפרץ קגושימה. 

ניתן ליהנות מאמבטיות החול של איבוסוקי במספר בתי מלון ואתרים אחרים, אבל המקום הפופולארי ביותר הרחצה הוא Saraku Sand Bath Hall, שנמצא כקילומטר מתחנת איבוסוקי. באמבטיות החול, מקבלים האורחים חלוקי יוקאטה ונקברים בחול החם, המחומם ע"י קיטור טבעי, המגיע מלמטה, על ידי אנשיי צוות המקום.  בחול חם שמחוממים על ידי קיטור טבעי מגיע מלמטה. לאחר "קבורה" של כ-10 עד 20 דקות, שוטפים את החול ונכנסים למעיינות חמים "רגילים".

להקבר בחול החם! וואו!

 

למרות שאמבטיות החול הינן האטרקציה העיקרית ומפורסמת ביותר של איבוסוקי, ישנם אתרים נוספים, בהם אפשר לבקר, כגון מוזיאון סאצומה דנשוקן Satsuma Denshokan Museum , שם מוצגת ההסטוריה המקומית ותצוגת כלי חרס.

חוויית רחצת חול אחרת יש במרחצאות חיצוניים של "Healthy Land".

ניתן להגיע לקצה  הדרומי של העיר של איבוסוקי, ל" Cape Nagasakibana", שבו יש נקודת תצפית יפה עם נוף לים ולהר הסמוך,  Kaimondake. 

הגעה:

ניתן להגיע לתחנת איבוסוקי ישירות  מקגושימה, תחנת Kagoshima Chuo , ברכבת Limited Express , נסיעה של כ-50 דקות, מחיר: 2130 ¥, יוצאות 3 רכבות ביום- לבדוק לו"ז באפליקציית תכנון מסלול נסיעה) או ברכבת Local (איטית יותר), 70-80 דקות, 1000¥, פעם או פעמיים בשעה.

 

אונסנים ואמבטי חול- Healthyland. נוף לסַקוּרַגִ'ימָה 

ניתן להגיע לאמבטי החול של Saraku  מתחנת איבוסוקי: 15 דקות הליכה או 5 דקות נסיעה באוטובוס, 140¥.למוזיאון  Satsuma Denshokan ניתן להגיע ב-7 דקות נסיעה במונית.

 

כדי להגיע לאמבטי החול של  "Healthy Land", יש לקחת אוטובוס מתחנת איבוסוקי או מתחנת Yamakawa , לכיוון לKaimon  (תחנת Kaimon Eki Mae 開聞駅前) ולרדת בתחנת האוטובוס "Healthyland-iriguchi " -ヘルシーランド入口 ומשם, כ-5 דקות הליכה אל פתוח האמבטיות הפתוחות.

אותו האוטובוס ממשיך לפארק הפרחים של קגושימה-   Kagoshima Flower Park ול Cape Nagasakibana.

אם הנכם אנרגטיים ובעלי מספיק סבלנות לנסיעות ארוכות, אני ממליצה על הוספת קאגושימה Kagoshima ל-7 ימי שלך הJR PASS  שלכם.

קאגושימה וסַקוּרַגִ'ימָה

 יש לי מקום חם בלב לקאגושימה.

בעבודתי השניה ביפן, בתחילת שנת 2001, נשכרתי על ידי "Iwasaki Group", לשם העלאת עסקיהם אונליין והקמת פורטל תיירות לעיר קגושימה. משפחת איווסאקי הינה אחת המשפחות החזקות בעיר. ראש המשפחה, פוקוזו איווסקי, שנפטר בשיבה טובה לפני מספר שנים, היה מדורג כאחד מחמשת האנשים העשירים ביפן. בבעלות המשפחה מספר מלונות, מגרשי גולף, חברת השכרת רכב, מסוקים, מעבורות לאי יאקושימה, מרכזי קניות ובקיצור- ידם בכל. לשם כך, נשלחתי לפגישות עסקיות בקגושימה וכמובן שגם נשלחתי לטייל. הרי כדאי שאכיר, ולו במקצת, את העיר שעבורה אני בונה פורטל תיירותי ואכן- זו עיר עם קסם רב ומצאתי את עצמי כמעיין שגרירה של עיר זו. 

מלבד האטרקציות של הר הגעש סאקורג'ימה והחולות החמים של איבוסוקי, יש בעיר אוירה נעימה ותושבים חברותיים. מפאת מרחקה, העיר גם פחות מתויירת ואין שםאת העומס של התיירים הסינים. 

אז למי שיש טיול ארוך משבועיים- זה יעד מומלץ. 

 

שימו לב ש Kagoshima נמצאת בנקודת הדרומית ביותר באי קיושו!

מבחינת לוגיסטיקה, הייתי מציעה להדרים עד קגושימה אם התחלתם טיולכם בקיוטו/ לאחר שסיימתם עם האטרקציות באיזור קנסאי או לאחר הביקור בהירושימה ומייג'ימה.

כלומר: או: קיוטו > Kagoshima> הירושימה > ושאר היעדים עד לטוקיו

או: שאר היעדים עד להירושימה > קאגושימה > קיוטו > טוקיו

וכמובן שיותר בקלות, ניתן לכלול את קגושימה במסלול, אם נוחתים בקנסאי וחוזרים מטוקיו

(אם רוצים לרכוש JR PASS לשבוע אחד בלבד, אז לאחר הביקור בקאגושימה אפשר לסיים בקיוטו (שם לא צריך JR PASS) ואז לחזור לטוקיו באוטובוס לילה.

קגושימה היא בירת מחוז קגושימה והעיר הגדולה ביותר במחוז, השוכנת בקצה הדרום-מערבי של האי קיושו ביפן. העיר זכתה לכינוי "נאפולי של המזרח" בשל מיקומה על המפרץ (קלדרת איירה), מזג האוויר החם והר געש השכבתי סַקוּרַגִ'ימָה Sakurajima 桜島.

בעיר מתגוררים כ 610,000 תושבים, צפיפות אוכלוסייה של 1,107 תושבים לקמ"ר. שטח העיר הוא 456.71 קמ"ר.

 

קאגושימה אפופת עשן בשנת 2013, בהתפרצות סַקוּרַגִ'ימָה

היסטורית, קגושימה הייתה מרכז הטריטוריה של הסמוראים של משפחת שימאזו מסוף המאה ה-12 כאשר מינאמוטו נו יוריטומו השתלט על יפן. העיר הייתה נמל מסחרי פעיל כבר עם תחילת תקופת אדו, שעה שהפכה רשמית לבירת ההאן של שימאזו, פייף סצומה. סמל העיר הנוכחי (המופיע גם בדגלה) מבוסס על הקא-מון של שימאזו שיוצרים את צורה האות "市"( (שי שפירושה "עיר"). המגע הראשון בין יפנים לאירופאים התחולל קרוב לעיר כאשר סוחרים פורטוגזים הגיעו לאי טנגשימה ב-1543. הנצרות חדרה לראשונה ליפן דרך קגושימה, הנמל הראשון ביפן אליו הגיע המיסיונר הישועי פרנסיסקו זאווייר.

 

איך להגיע?

ניתן להגיע בדרך האוויר הים והיבשה.

קאגושימה וסַקוּרַגִ'ימָה

 

בטיסה: לנמל התעופה "קאגושימה", המיועד בעיקר לטיסות פנים אך גם לטיסות לסין וקוריאה. טיסה מטוקיו (נמל התעופה האנדה) לקאגושימה אורכת כשעה וחצי.

ברכבת: העיר היא הנקודה הדרומית ביותר אליה מגיע השינקנסן קו קיושו שינקנסן מסתיים בתחנת הרכבת "קגושימה צ'ואו" (鹿児島中央).

באוטובוס: ניתן להגיע בקווי אוטובוסים היוצאים מאוסקה ומקוֹבֶּה. נסיעה ארוכה!

במעבורת: בקגושימה פועל אחד מנמלי המעבורות העמוסים ביותר ביפן המקשר את איי יפן עם הארכיפלג של אוקינאווה ועם אוסאקה.

 

בעיר פועל קו אוטובוסים מיוחד לתיירים המבצע סיבוב מעגלי באתרי התיירות המרכזיים, וכן פועלים בעיר קווי חשמלית (Tram), אוטובוסים ומוניות.

כמובן שהאטרקציה המרכזית באי זה הינו הר הגעש הפעיל וה"מעשן", "סַקוּרַגִ'ימָה".

מה תבקרו בקאגושימה?

1. הר הגעש סַקוּרַגִ'ימָה

2. החולות החמים ב איבוסוקי

 

ומה לגבי לינה בקגושימה? בדקו כאן!

 

 

הר סַקוּרַגִ'ימָה  – "אי פריחת הדובדבן"‏הוא הר געש שכבתי פעיל במחוז קגושימה בדרום האי קיושו ביפן.

סאקורג'ימה

 

הפעילות הגעשית בהר עדיין נמשכת וממטירה כמויות גדולות של אפר געשי על סביבתו. התפרצויות קדומות יותר גרמו לבניית רמות החול הלבן באזור.

שטח חצי האי (לשעבר אי) שעליו שוכן ההר הוא כ-77 קמ"ר, היקפו בבסיס הוא 52 קילומטרים. זהו אחד מארבעת הרי הגעש הגדולים ביפן,‏ ורובו מכוסה בחול קל המכונה שיראסו.

סקורג'ימה הוא הר געש מורכב. פסגתו מתפצלת לשלוש פסגות, "קיטאדַקֶה" ("הפסגה הצפונית") - הפסגה הגבוהה ביותר בהר - גובהה 1,117 מטרים מעל פני הים, "נאקאדקה" ("הפסגה המרכזית") שגובהה 1,060 מטרים ו"מינאמודקה" ("הפסגה הדרומית") שגובהה 1,040 מטרים. כל הפעילות הגעשית כיום מרוכזת במינאמודקה, שהוא חרוט געשי פעיל.

 

סאקורג'ימה במצב רגיעה

 

ההתפרצות של 1914

העיר קגושימה כוסתה בשכבת אפר עבה במהלך ההתפרצות של הר סקורג'ימה ב-1914.

ההתפרצות זו הייתה ההתפרצות הגעשית העזה ביותר ביפן במהלך המאה ה-20. זרמי לבה מלאו את המצר הימי בין האי שעליו שוכן ההר לבין האי קיושו, והאי הפך לחצי אי. ההתפרצות החלה ב-11 בינואר 1914. כמעט כל התושבים פינו את האי בימים שקדמו להתפרצות עקב כמה רעידות אדמה גדולות שהיוו סימני אזהרה מוקדמים להתפרצות קרבה. בתחילה הייתה ההתפרצות אלימה במיוחד וחוללה עמודי התפרצות וזרמים פירוקלסטיים, אך לאחר רעידת אדמה גדולה במיוחד שהתחוללה ב-13 בינואר 1914 ושבה נהרגו 35 אנשים השתנה אופי ההתפרצות ונפלטו מהלוע זרמי לבה נרחבים, שנמשכו חודשים.

 

פעילות געשית נוכחית

התפרצות סאקורג'ימה ב 2013

 

במהלך המאה ה-20 התפרץ סקורג'ימה כמה פעמים. ההתפרצות האחרונה החלה ב-13 באוקטובר 1955 ונמשכת ברציפות, עד היום. התפוצצויות קטנות רבות מתרחשות בהר מדי שנה, ומשליכות אפר לגבהים של עד כמה קילומטרים מעל להר. מאז נרשמו יותר מ-7,300 התפוצצויות כאלו. התפרצות עזה הייתה ב 2009, והיא גרמה לפיזור טפרה למרחקים של עד 2 קילומטרים מההר. ב-1960 הוקם מצפה הר הגעש סקורג'ימה כדי לנטר התפרצויות אלו. באוגוסט 2013 נרשמה שוב התפרצות עזה שכיסתה באפר את העיר.

 

ניטור הר הגעש וחיזוי התפרצות גדולה חשובים במיוחד בשל קרבתו לאזור מאוכלס בצפיפות, כאשר העיר קגושימה, שבה מתגוררים תושבים רבים. בעיר נערכים תרגילי פינוי באופן סדיר, וכן נבנו מספר מקלטים שבהם יכולים תושבים למצוא מקלט בפני נפילה של חומרים מהתפרצות געשית.‏

 

כלכלית, לאופיו הגעשי של ההר יש יתרונות:

מפת ההר

 

תיירות ומעיינות חמים:  סקורג'ימה הוא חלק מהפארק הלאומי קירישימה-יאקוּ, וזרמי הלבה שלו הם בין האטרקציות התיירותיות העיקריות של האזור. עד לפני 50 שנים נהגו תיירים לטפס לפסגת ההר, היום אסור להתקדם מעבר למצפה יונוהירה.‏

סביב סקורג'ימה יש כמה אתרי נופש שהוקמו סביב מעיינות חמים.

חקלאות: הקרקע הנוצרת מהאפר הגעשי פוריה ביותר. בייחוד ידועים צנוני הדאיקון והמנדרינות המיוחדות הגדלים באדמה הגעשית של סקורג'ימה הצנונים מגיעים לממדים גדולים במיוחד, עד לקוטר של כחצי מטר ומשקל של כ-45 ק"ג,‏ והם רשומים בספר השיאים של גינס כצנונים הגדולים בעולם. המנדרינות של סקורג'ימה הן הקטנות בעולם, קוטרן כ-3 סנטימטרים בלבד וטעמן מתוק במיוחד.‏

תעשייה: מן האפר הגעשי מכינים זיגוג מיוחד עבור בתי מלאכה לקדרות הפועלים בחצי האי.‏

 

מעבורת לסאקורג'ימה מקאגושימה

 

ביקור באי והר הגעש סקורג'ימה:

ניתן להגיע לאי במעבורת מקאגושימה.

בסמוך לנמל המעבורת ניתן למצוא אטרקציות רבות כגון אונסנים, אונסנים לרגליים, שבילי הליכה, בין השאר, בדרך הלבה, הייקינג ומרכז מידע.

 

מי שרוצה לסייר עוד באי, יכול לשכור רכב בקאגושימה ולהעביר את הרכב במעבורת לאי.

בנוסף, ניתן לטייל עם אוטובוסי תיירים, אוטובוסים רגילים ובאופניים, שניתן לשכור.

 

נתיב הלבה- "נאגיסה"- Nagisa Lava Trail

 

זהו הצ'אנס שלכם ללכת על הר געש פעיל. בהחלט מקום מיוחד במינו. בזמנו, אחת המקומות המומלצים באי היה האונסן Furusato Onsen: אונסן ענק שהינו, למעשה, מקדש. הרחצה מעורבת רברים- נשים ונכנסים למים עם חלוק לבן.

קראתי שהמקום נסגר עקב פשיטת רגל בשנת 2012 אבל אולי הוא נפתח מחדש. כדאי לבדוק בעמדת המידע.

יש אונסן נוסף, שפתוח בוודאות, בשם "MAGMA ONSEN". דמי כניסה: 300¥ בלבד.

אודות יפנית

באתר זה אציג בפניכם את יפן כיעד מרתק, ובו בעת גם נגיש וידידותי למטייל: באתר אתרים מומלצים לטיול ביפן, תוך מתן עצות שימושיות לניצול הזמן בצורה מיטבית, והכל- בעלות שיכולה להתאים לכל מטייל, הן התרמילאי ההרפתקן והן הסולידי.
בנוסף, מציעים שירות של בניית טיולים מותאמת אישית.

כדאי להצטרף לקבוצת הפייסבוק האיכותית 'יפן למטיילים- טיפים'

Search