העיר נ‏ארָ‏ה נוסדה בשנת  710 והיתה עיר הבירה הקבועה הראשונה ביפן. השפעתם החזקה של המקדשים הבודהיסטיים היוותה איום על השלטון ולכן הבירה הועברה לעיר נגאוקה (Nagaok) בשנת 784.

צבאים ואיילים ברחבתמקדש טודאי-ג'י

התקופה, בה שימשה נארה כבירה, נקראת " תקופת נארה", בהיסטוריה של יפן. בעיר נמצאים שמונה מקדשים בודהיסטים גדולים, כאשר הגדול מביניהם הינו טודאי-ג'י, ככל הנראה בניין העץ הגדול בעולם. המקדשים של נארה, ביחד עם שרידי ארמון הייג'ו, הם בעלי מעמד של אתר מורשת עולמית. ברחובות העיר מתהלכים איילים מאולפים; לפי אגדה עתיקה, הם הובאו לעיר על ידי אל, ומאז הם אמורים להגן על העיר ועל המדינה.

נארה ממוקמת פחות משעה נסיעה מקיוטו.

האטרקציה המרכזית: מקדש טודאי-ג'י: Todaiji Temple東大寺-  "Great Eastern Temple"

אחד מהמקדשים הבודהיסטיים המפורסמים ביותר ביפן. נבנה בשנת 752 כמקדש הבודהיזם המרכזי של יפן, שגדל והתחזק עד כדי שהטיל פחד על השלטון ועיר הבירה של יפן עברה לנגאוקה ב784, בכדי להוריד את כוחו הפוליטי של המקדש.

בהיכל הראשי במקדש, שהינו גם מבנה העץ הגדול ביותר בעולם (אפילו למרות העובדה שהמבנה הנוכחי, שחזור משנת 1692, הינו רק שני שליש מהגודל המקורי של המבנה!) , שוכן פסל הבודהה הענק של ואירוקאנה Vairokana.

 

הבודהה הענק, דאיבוצו- במקדש טודאי-ג'י

 

פסל הבודהה הענק- Big Buddha - Daibutsu זהו פסל בודהה מברונזה,עצום מימדים, שהינו הגדול ביותר ביפן.  גבהו 15 מטרים וידו הפתוחה הינה בגובה אדם. פסלי בודהה מוקטנים נמצאים אף הם בהיכל הבודהה (Daibutsuden). באופן כללי, המילה היפנית "דאיבוטסו"- Daibutsu. מתארת פסלי בודהה גדולים וחשובים. (גם הבודהה בקמאקורה נקרא "דאיבוצו").

 

אטרקציה נוספת הינה "הנחיר של בודהה": זהו עמוד עץ, עם חור בבסיסו, בגודל הנחיר של הדאיבוצו. אומרים שמי שמצליח להדחס ולעבור דרך חור זה, יזכה להארה בגלגולו הבא.

כפי שהנכם רואים בתמונה, הצלחתי במשימה ועברתי דרך ה"נחיר" בהצלחה! cool

מחכה להארה שלי!

 

לאורך הגישה לטודאיג'י, עומד שער "נאנדאימון", שער עץ גדול "המשגיחים" עליו שני פסלים ה"נראים נועזים", המייצגים את Nio, "ניאו", שני שומרי הראש של בודהה. הפסלים והשער הינם אוצרות לאומיים ביפן.

אני בנחיר של בודהה! מחכה להארה!

 

במתחם תתקלו בצבאים רבים, המתחננים לקצת נשנושים. קרקרים מיוחדים לצבי, "Shika Senbei",   נמכרים בדוכנים ב- 150¥. חיים בסטייל! J

 

הגעה:

טודאיג'י ממוקמת בחלק הצפוני של פארק נארה, כ- 30 דקות הליכה מתחנת Kintetsu Nara Station או כ- 45 דקות הליכה מ JR Nara Station. ניתן גם לקחת אוטובוס מכל אחת מהתחנות הללו. יש לרדת בתחנת האוטובוס Todaiji Daibutsuden ומשם זה כ 5-10 דקות הליכה עד לבניין הראשי.

פתוח כל ימות השנה. שעות פתיחה: 8:00-16:30- נובמבר עד פברואר

8:00-17:00- מרץ

7:30-17:30 אפריל עד ספטמבר

7:30-17:00 אוקטובר

דמי כניסה: 500¥.

 

בתום ביקורכם בטודאיג'י, תוכלו לבקר באתרים אחרים בנארה ומשם, דרך קיוטו, בשינקנסן, לייעדכם הבא, בהתאם למסלולכם.